Reklama
Reklama

Kilka pojazdów MPK zostało już wyposażonych w dezynfektory

fot. MPK

Bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk niebawem mają się pojawić we wszystkich pojazdach.

Do połowy czerwca MPK Poznań ma otrzymać wszystkie zamówione dezynfektory.

W związku z luzowaniem obostrzeń w przemieszczaniu się, które były wprowadzane wraz z rozwojem pandemii koronawirusa, MPK Poznań - w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów - zamówiło 635 dezynfektorów, czyli automatycznych, bezdotykowych urządzeń do dezynfekcji rąk - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK. Zostaną one zamontowane do poręczy znajdujących się przy drugich drzwiach we wszystkich autobusach oraz tramwajach Siemens. W pozostałych tramwajach ­- ze względów konstrukcyjnych - dezynfektory rozmieszczone będą w strefie drugich i trzecich drzwi, natomiast w tramwajach Moderus Beta w części niskopodłogowej - dodaje.


Dezynfektory wyposażone są w czujniki. Żeby z nich skorzystać wystarczy podłożyć pod nie ręce - wtedy rozpylona zostanie substancja dezynfekująca. Pełny zbiornik o pojemności 1,5 litra ma zapewniać co najmniej 4 tysiące dawek preparatu.

Pierwsze dezynfektory są montowane w tramwajach Moderus Gamma. W miarę dostaw instalowane będą kolejne - docelowo mają pojawić się we wszystkich pojazdach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
2.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro