Reklama
Reklama

Poznanianka sprzedawała samochód i sprzęt RTV z "licytacji". Nigdy nie dostarczyła towaru

fot. Policja

Poznańscy policjanci zatrzymali podejrzaną o oszustwa mieszkankę naszego miasta.

45-latka udawała funkcjonariuszkę Krajowej Administracji Skarbowej i oferowała sprzedaż sprzętu RTV oraz AGD. Towar miał być legalny i pochodzić z licytacji organizowanych przez Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu. Kobieta obiecywała nawet faktury.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Pokrzywdzeni zamówili u kobiety różnorakie przedmioty m.in. samochód osobowy, mikrofalówki, lodówki, laptopy, telefony, wentylatory i wpłacili na poczet tego zaliczki w łącznej kwocie 6,5 tys. zł. Jak się później okazało oszustka wcale nie miała zamiaru dostarczać towaru i ponownie spotykać się z zamawiającymi. Utrzymywała z nimi kontakt i grała na zwłokę - relacjonowała Dominika Pupkowska-Bral z komendy wojewódzkiej.

Poznaniankę zatrzymano 26 czerwca. - W miejscu jej zamieszkania mundurowi znaleźli dokumenty i notatki, pełniące rolę "biznesplanu" jej przestępczego procederu. Ponadto zabezpieczono sprzęt elektroniczny oraz pieniądze pochodzące z przestępstwa - wyjaśniła Pupkowska-Bral.

Zatrzymanej postawiono zarzuty oszustwa i podszywania się pod funkcjonariusza publicznego. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
2.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro