Reklama
Reklama

Czy materac hybrydowy jest dla każdego? Przegląd oferty SleepMed

Sprawdź, jak wybrać najlepszy materac hybrydowy do sypialni.

Zalety materaca hybrydowego

Materac hybrydowy to jeden z najwygodniejszych materacy. To materac sprężynowy - kieszeniowy lub multipocket, z dodatkowymi warstwami pianek, w tym pianki termoelastycznej. Takie połączenie gwarantuje niezwykle komfortowy wypoczynek. W materacu kieszeniowym lub multipocket sprężyny są umieszczone w kieszeniach, co sprawia, że gdy naciśniesz materac w jednym punkcie, pozostanie nieruchomy w pozostałych. Pianki termoelastyczna czy wysokoelastyczna dostosowują się za to pod wpływem temperatury ciała lub nacisku do jego kształtu. Dzięki temu materace hybrydowe idealnie podpierają kręgosłup, relaksują mięśnie, zapobiegają bólom pleców oraz karku.


Dla kogo materac hybrydowy

Ten typ materaca jest dobrym wyborem dla każdego. Na pewno jednak spodoba Ci się:

  • Przy wysokiej wadze ciała
    Jeśli ważysz powyżej 90 kg, taki materac jest najlepszym wyborem dla Ciebie. Nie tylko będzie bardzo wytrzymały, ale przede wszystkim będzie dobrze podtrzymywał Twój kręgosłup i równomiernie uciskał ciało we wszystkich jego punktach. Taki jest na przykład model SleepMed Hybrid Supreme Plus, który dzięki wielu strefom podparcia, daje idealny wypoczynek kręgosłupowi, niezależnie do Twojej wagi. Możesz też regulować jego twardość.
  • Dla par
    Taki typ materaca jest też polecany parom, bo zapewnia najbardziej spokojny sen. Ponieważ kieszenie, w których są zamknięte sprężyny, amortyzują ruchy, to ruch jednej osoby nie jest odczuwalny przez drugą. Dlatego gdy jedno z Was zmienia często pozycję w nocy czy wstaje, drugiej osoby nie będzie to wybudzać. Dla par najbardziej polecany jest hybrydowy materac średniotwardy.
  • Dla osób z problemami z kręgosłupem - materace hybrydowe, zwłaszcza materace SleepMed z kolekcji Hybrid, są polecane osobom z problemami z kręgosłupem. Model SleepMed Hybrid Premium Plus zmniejsza bóle pleców
    i dzięki idealnemu dopasowywaniu się do pozycji ciała, zapobiega też pogłębianiu się wad postawy. Ma też status materaca medycznego.
  • Dla alergików - warstwy pianek w materacach hybrydowych gwarantują dobrą wentylację i zmniejszają ryzyko rozwoju grzybów i bakterii. Materac SleepMed Premium jest też wyposażony w pokrowiec obszyty taśmą 3 D, która usprawnia wentylację materaca i odprowadza z niego wilgoć, co jeszcze lepiej chroni przed rozwojem w nim alergenów.


Jak wybrać idealny materac hybrydowy?

Podczas zakupów zwróć uwagę na kilka rzeczy. Jeśli chcesz kupić materac, z którym nie rozstaniesz się przez wiele lat, wybierz taki o długiej gwarancji, co najmniej 10-cio letniej. Jeśli nie wiesz do końca, jaki rodzaj materiału Ci odpowiada, jaka pianka jest dla Ciebie najwygodniejsza oraz jaką twardość preferujesz, wybierz materac hybrydowy z kilkoma stopniami twardości. Ma on wtedy kilka warstw różnych pianek - termoelastycznych, wysokoelastycznych czy poliuretanowych, które możesz zamieniać kolejnością. Każda z nich ma inną twardość, dlatego możesz tak naprawdę regulować twardość materaca już po jego zakupie. Zwróć też uwagę na dodatkowe właściwości, na przykład specjalną budowę materaca, usprawniającą wentylację. Wtedy jego żywotność będzie jeszcze dłuższa. Zawsze trzeba odpowiednio dopasowywać materace do rozmiarów łóżka. Zbyt mały czy zbyt duży materac w stosunku do łóżka może się odkształcić i stracić swoje właściwości.

*Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
2.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro